Váš nákupní košík je prázdný.
Zpět na blog

Zdravá a spokojená slepička dává dokonale dobrá vajíčka

Zdravá a spokojená slepička dává dokonale dobrá vajíčka

Vejce by se dalo nazvat superpotravinou díky své vysoké nutriční a biologické hodnotě. Obsahuje skoro všechny složky potřebné pro výživu člověka. Vaječná bílkovina je plnohodnotná, obsahuje všechny esenciální aminokyseliny v ideálním poměru. Je zde také spousta mastných kyselin, vitamínů a minerálních látek.

Kvalita vajíček je ovlivňována mnoha faktory - nám se nejzásadnější zdá výživa a psychická pohoda slepiček. Určitě už každý z vás měl možnost porovnat vajíčko z velkochovu s domácím. Většina vajíček z velkochovů, která jsou běžně dostupná v obchodní síti jsou mdlá, bez chuti. Po uvaření je žloutek až bělavé barvy. Naproti tomu sytou žlutou barvu mají žloutky vajec od zdravých a spokojených slepic.

Slepice v halách a v klecích za svůj produktivní život vidí jen krmné směsi mnohdy nejlevnějšího charakteru. Nemají možnost si sezobnout zelené či hmyz. Právě rozmanitost stravy přidává vajíčkům na dokonalé chuti. O tom, že život v kleci nebo v obrovských hejnech v halách, je pro slepičky silně frustrující, bylo napsáno a natočeno už mnoho. Pokud vás tato tématika zajímá doporučujeme sledovat aktivity organizace Slepice v nouzi.

Pokud si chcete dopřát chuť opravdových vajec, nebojte se začít s domácím mini-chovem vlastních slepiček. Slepičky jsou nenáročné a s našimi automaticky ovládanými dvířky do kurníku nebude problém odjet na prodloužený víkend. Naše designově řešené kurníky zapadnou i do moderních zahrad novostaveb. Trendem moderních zahrad posledních let je velké množství jednolité zeleně po obvodu. Doporučujeme obvod pozemku lépe využít a dát tam slepice :) V rohu zahrady může být kurník, výběh můžete umístit do jiné části a oba celky propojit slepičím průchodem.