Váš nákupní košík je prázdný.

Jak vyrábíme

nahled

Výběr materiálu

Materiály používané na výrobu kurníku jsou jedinečné a prémiové kvality.

kurnik nahled

Dřevo

Nosná konstrukce je vyhotovena z KVH hranolů 9x9 cm. Jedná se o smrkové řezivo, vysušené na vlhkost 15%. Po vysušení je odolné proti dřevokazným houbám a hmyzu, díky vysoké teplotě během sušení je sterilizované od zárodků biotických škůdců. KVH hranoly se používají především na stavbu rodinných domů, jsou tvarově stálé. Dřevěná konstrukce je povrchově ošetřena dvojitým impregnacím nátěrem a trojitým nátěrem laku na vodní bázi, určeným do venkovního prostředí, v třídě bezpečnosti užití pro dětské hračky.

pur panel

Izolační PUR panely

Tělo kurníku je tvořeno PUR panelem = dokonalou sendvičovou stěnou sestávající z tepelné izolace ve středu sendviče o tloušťce 4 cm, po obvodu krytou ocelovým oboustranně žárově pozinkovaným plechem ošetřeným polyesterovým lakem. Samotný panel je zcela neporézní, jednotlivé stěny panelů jsou k sobě spojeny důmyslným způsobem, styk hran dokonale zatmelen. Precizní provedení zcela eliminuje místa, kam se v běžných kurnících ukrývají paraziti. Konstrukce díky své nehostinnosti prostředí znemožňuje zahnízdění parazitů, tím je nejenže zcela jedinečná na trhu, ale především rapidně zvyšuje komfort života slepic.

automatická dvířka

Automaticky ovládaná dvířka

Dvířka kurníku jsou tvořena světlo propustným, ale neprůhledným plexisklem. Ovládání dvířek zajišťuje standardně automatický naviják se světleným senzorem, nebo na přání zákazníka digitální časový ovladač ( oba systémy nelze kombinovat ). Strojek automatického navijáku je poháněn čtyřmi tužkovými bateriemi AA, které je doporučeno měnit každý rok.

větrání

Propracované větrání

Propočítané větrání pro naše kurníky je zajištěno větracími štěrbinami a ventilační mřížkou s větrolamy.

dřevěná konstrukce

Snášková hnízda na výběrových dveřích

Výběrové dveře jsou zcela otevíratelné, umožňují komfortní výběr vajec a plný přístup bez překážek pro čištění kurníku / výměnu podestýlky.

dřevěná konstrukce

Detailing

Veškeré hrany PUR panelů jsou zakončeny hliníkovými lištami. Všechny šroubované spoje jsou opatřeny nýtovacími maticemi s metrickým závitem. Precizní zpracování je funkční a estetické.

dřevěná konstrukce

Gravírování

Jsme Magni Animi, jsme skvělý pocit slepic a rádi to necháme všem přečíst :-). Ozdobný nápis je gravírovaný na každou stranu kurníku. V případě zájmu můžeme navíc vyhotovit individuální text.