Váš nákupní košík je prázdný.
Zpět na blog

Králíčci a jejich teritorium

Králíčci a jejich teritorium
... aneb nesahej mi na moje bobky.

Pro králíčka je velmi důležité, aby byl schopný si svoji klec označit jako vlastní majetek a stát se králem svého malého teritoria. Pachy ze značkování mají uklidňující účinek, proto rozmisťují trus na pomyslných hranicích svého teritoria, případně močí na své oblíbené osoby a jejich osobní věci :) 

Nikdy králíčka nenuťte násilně z klece vylézat nebo do ni lézt. Nejlepší je králíčkovi otevřít vstup a počkat až sám bude chtít vylézt (zalézt). Pokud byste totiž králíčka dali např. po mazlení okamžitě do klece a zavřeli ho, může to chápat jako trest. Když například ráno spěcháte pryč a nemáte prostor čekat, až se jeho výsost uráčí si do domečku zalézt, doporučujeme klidně a citlivě králíčka přistrčit ke vstupu do klece a vlídně na něj mluvit. Důležitá je drobná mlska jako odměna a slib brzkého návratu :)

Někteří králíčci jsou velmi nerudní, když se jim sahá na misky. Zejména nevykastrovaní samci (ale i samičky v pubertě jsou velké bojovnice) to berou jako zásah do svého území a mohou na ruku zaútočit. Pokud potřebujete doplňovat krmivo, je vhodné to dělat v době, kdy má králíček volný pohyb mimo klec. Nově příchozím a mladým králíčkům chvíli trvá než si zvyknout na to, že mu z klece nechcete nic brát, naopak mu tam dodáváte mlsky.

Klec nikdy nečistěte, když je králíček uvnitř, to nemají rádi skoro žádní ušáci. I když bude puštěný na volno mimo klec, s největší pravděpodobností vás přijde zkontrolovat a bude pomáhat hýbat s věcmi. Přeci jen vlastní království je vlastní království.