Váš nákupní košík je prázdný.
Zpět na blog

Nepohádka o slepiččce a kurníku

Nepohádka o slepiččce a kurníku

Slepice jsou velice chytrá zvířata, studnice emocí a pytel zábavy. Veřte, že o tom se každý chovatel brzy přesvědčí. Jsou přizpůsobivé a snadno učenlivé, na chov nenáročné a přesto tak užitečné.

Už se těšíte na domácí vajíčka se stoprocentním původem a na maximální zužitkování kuchyňského biodpadu? Nebo na zábavu, až své hejno budete pozorovat při kafíčku? Myslíte že ne? Uvidíte, že ano, pozoruje je každý z nás - hrdých majitelů - je to prostě legrace. 

Naše kurníky jsou báječně navržené - vyvíjeli jsme je my - milovníci zvířat, tak trošku lenoši a tak hodně designoví gurmáni. Věděli jsme, že výsledný produkt musí být mottem Magni Animi a věděli jsme, že musí lahodit oku a sloužit ruce. Za řádného a podrobného bádání a testování jsme vyvinuli naše kurníky a jsme na ně právem hrdí. 

Jsou designově čisté, vyrobené z dokonale chytrého materiálu ( zateplené, nehostinné vůči parazitům ), jsou samoobslužné a nenáročné, absolutně snadno komfortně čistitelné,s automatickým otevíráním a zavíráním dvířek. 

Vaše povinnost? Zajít si pro vajíčka kdykoliv během dne a kurník jednoduše vyčistit jednou měsíčně. 

Za nejvhodnější podestýlku doporučujeme piliny ( a že jsme opět dlouho zkoušeli ). Slepičky musí mít možnost výběhu každý den bezpodmínečně, čím větší, tím lepší ( udává se 2m2 na jednu slepičku, ale dopřejte jim maximum toho, co můžete ), možnost úkrytu před deštěm nebo sluncem a popeliště z písku nebo popela. Přístup k zobání a vodě, pro fajnšmekry máme misky, ve kterých v zimě voda nezamrzne a tak opět užíváte komfortu, protože nejste obětí rozbíjení ledu. 

Pro všechno výše uvedené se označujeme za firmu, která boří předsudky. Slepice nepatří do ošklivého kurníku na ryzí vesnici! Slepice nepatří do klece a není hloupá! To nejsou pohádky, ale skutečný příběh, pojďte ho s našimi produkty žít. Pojďte dokázat sousedům, že slepice lze dělat elegantně a pohodlně, sobě dopřejte zasloužený Magni Animi a hojnost dokonalých vajec kdykoliv po ruce :-)